MIBIDIZO, Porta Musicae 2014

25.11.2014

Dětský pěvecký sbor MIBIDIZO z Valašského Meziříčí se v posledních letech těší z mnoha ocenění nejen na českých přehlídkách, ale s úspěchem reprezentuje české sborové zpívání také na festivalech v zahraničí. Zatím poslední cestou byla účast na festivalu Montreux Choral Festival ve Švýcarsku. Není proto divu, že byl sbor pozván na přehlídku nejlepších českých dětských pěveckých sborů s názvem PORTA MUSICAE 2014.

Festival Porta Musicae 2014 se každoročně koná v Novém Jičíně. Nenechme se mýlit blízkostí města – jedná se o prestižní celostátní přehlídku a jubilejní 10. ročník se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Pozvání k účasti na přehlídce obdrželi sbormistři pouze těch dětských pěveckých sborů z celé České republiky, které prokazují vysokou uměleckou úroveň a na této soutěži se umisťují na prvních místech. Výběr sborů provedla odborná rada pro dětský sborový zpěv Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu NIPOS – ARTAMA Praha.

Festival Porta Musicae 2014 se koná v Beskydském divadle v Novém Jičíně 7. – 9. listopadu 2014 a bude mít tentokrát formu nesoutěžní přehlídky. Kromě meziříčského sboru MIBIDIZO se diváci mohou těšit na vystoupení Pražské kantilény, libereckého Severáčku, sboru Radost Praha, rychnovské Carminy, místního Ondráška a řady dalších. „Účast na tomto festivalu je pro nás velkou inspirací“, uvedla sbormistryně MIBIDIZA Eva Ježíková. „Během jednoho víkendu uslyšíme naše špičkové sbory a můžeme tak sledovat, kam se sbory vyvíjí, porovnat jejich repertoár a setkat se také s kolegy sbormistry. Srdečně zveme také všechny milovníky sborového zpěvu, bude to určitě i pro ně velký zážitek,“ dodává. Více informací o účasti sboru MIBIDIZO na festivalu Porte Musicae získáte také na www.zus-vm.cz.

http://www.obeliskval.cz/starsi/10_14/sko_1.php?se=9