MIBIDIZO – Absolutní vítěz na soutěži Porta Musicae!

Wednesday December 19th, 2012

(sš) Nový Jičín se v sobotu 5. listopadu stal dějištěm již IX. ročníku Celostátní soutěže dětských pěveckých sborů Porta Musicae 2012. Na skvěle obsazené soutěži se předvedlo ve dvou věkových kategoriích 16 sborů z celé České republiky – Litomyšle, Ostravy, Holešova, Nového Jičí-na, Svitav, Náchoda, Znojma, Třebíče, Valašského Meziříčí a dalších míst. Od lidových písní přes náboženské chorály až k americkým spirituálům, od barokního skladatele Henryho Purcella, přes Petra Ebena až k současným českým skladatelům – to vše zaznělo během soutěžního odpoledne v podání zpívajících dětí.

Při soutěži sborů se hodnotí pěvecký výkon, jak čistě děti zpívají a zda zpívají s doprovodem nástroje nebo bez něj. Porotci přihlížejí k výběru písní, celkové dramaturgii vystoupení a také jak děti na pódiu vypadají jako celek. „Děti měly výborný den a vystoupení se jim povedlo výjimečně dobře,“ řekla Eva Ježíková, sbormistryně a dirigentka sboru MIBIDIZO.

„S jejich výkonem jsem byla velmi spokojená. O to více mě potěšilo, že porota měla stejný názor a udělila nám titul Absolutního vítěze. Velkou zásluhu na našem úspěchu má klavíristka Adéla Zahradníčková, která získala ocenění za vynikající klavírní doprovod, a klarinetista Jaromír Kužela,“ dodala sbormistryně.

Dětský sbor MIBIDIZO se ve svém repertoáru zaměřuje na tvorbu současných českých skladatelů pro děti. „Tvorbu současných autorů mám ráda proto, že jejich texty hovoří jazykem dnešních dětí, děti jim rozumí a také proto je rády zpívají. Navíc, když se nám podaří vyjet na mezinárodní soutěž,šíříme tak současnou českou hudbu i v zahraničí,“ dodala sbormistryně Eva Ježíková.

Dětský pěvecký sbor MIBIDIZO si tak z celostátní soutěže Porta Musicae odnesl Zlaté pásmo a titul Absolutní vítěz.